Aktualizowane: Zamknięcie sekretariatów IA

Sprawy organizacyjne

W związku z Zarządzeniem nr 60 Rektora UW z 26 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia obowiązku pracy na terenie Uczelni w związku z zapobiegania rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19, uprzejmie informujemy, że wszystkie sekretariaty Instytutu Anglistyki są zamknięte do 10 kwietnia. Budynek na Hożej 69 pozostanie zamknięty.

Informacje dotyczące pracy w następnych tygodniach będą podane w późniejszym terminie – prosimy o śledzenie komunikatów na stronie IA.

Covid-19: Aktualne informacje dot. UW

Sprawy organizacyjne

W związku z obowiązującymi obecnie na Uniwersytecie Warszawskim zarządzeniami oraz decyzjami władz publicznych mającymi na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa, uczelnia funkcjonuje w zmienionym trybie.

Zarządzenie Rektora UW z 10 marca 2020 r.

Sprawy organizacyjne

Prosimy o zapoznanie się z Zarządzeniem Rektora UW z 10 marca 2020 r. w sprawie zapobiegania rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19 wśród społeczności UW.

Zarządzenie dotyczy m.in.:

Pomoce dot. prowadzenia zajęć online dla pracowników i studentów

Sprawy organizacyjne

W związku z Zarządzeniem Rektora UW z 10 marca 2020 r. Centrum Kompetencji Cyfrowych UW (CKC UW) przygotowało uproszczone procedury i materiały szkoleniowe nt. organizacji nauczania on-line na ogólnouniwersyteckiej platformie e-learningowej Kampus.

Stanowisko MNiSW w sprawie wyjazdów polskich studentów oraz naukowców do Włoch i przyjazdów włoskich studentów oraz naukowców do Polski

Sprawy organizacyjne

W związku z rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19 (zapalenie płuc spowodowane nowym koronawirusem SARS-CoV-2) we Włoszech, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego monitoruje wyjazdy polskich studentów oraz naukowców do Włoch i przyjazdy włoskich studentów oraz naukowców do Polski (w ramach wymiany międzyrządowej oraz porozumień międzyuczelnianych).

Nauki społeczne, OGUN

Sprawy organizacyjne

Uprzejmie informujemy, że przedmioty z dziedziny nauk społecznych należy realizować przedmiotami typu OGUN.

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 20 września 2018 do dziedziny nauk społecznych należą:

Podpinanie przedmiotów w USOS

Sprawy organizacyjne

Decyzją rektoratu w terminie od 3 do 19 lutego 2020 r. będzie możliwość podpinania przez studentów w USOSweb przedmiotów realizowanych w semestrze letnim roku akademickiego 2019/2020. Dotyczyć to będzie wszystkich przedmiotów, których nie objął mechanizm wymuszania podpięć podczas rejestracji na te przedmioty, w tym m.in. lektoratów w sytuacji, gdy student kontynuuje zajęcia językowe rozpoczęte w semestrze zimowym.

Przedmiot ogólnouniwersytecki Service Learning

Nauka: warsztaty/szkolenia
Sprawy organizacyjne: rejestracje/egzaminy

zapraszamy na przedmiot ogólnouniwersytecki Service learning - usługi oparte na innowacjach. W ramach kursu uczestnicy indywidualnie lub grupowo przygotują koncepcję innowacyjnej usługi wraz z podstawowym biznes planem.

Do wyboru są trzy ścieżki tematyczne, które mają odrębny program:

Wybory na UW 2020

Sprawy organizacyjne

Wiosną 2020 roku na Uniwersytecie odbędą się m.in. wybory rektora uczelni na kadencję 2020-2024, a także wybory członków Senatu UW. Wcześniej odbędą się wybory członków Kolegium Elektorów, którzy wybiorą rektora. O terminach zebrań wyborczych w poszczególnych okręgach będą informowały właściwe komisje wyborcze.

Informacje dotyczące egzaminów certyfikacyjnych z języków obcych sesja zimowa 2020 r.

Uprzejmie przypominamy, że:

• rejestracja na egzaminy certyfikacyjne z języków obcych kończy się w dniu 22 stycznia 2020 o godz. 23.59. Po tym terminie nie będzie możliwości zapisania się na egzamin...