Strona 1 z 4.

Zarządzenia rektora UW z dnia 7 kwietnia

Sprawy organizacyjne

7 kwietnia rektor UW wydał nowe zarządzenia dotyczące zasad studiowania i pracy na Uniwersytecie Warszawskim, wprowadzonych w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się choroby COVID-19. Dokumenty zmieniają niektóre wcześniejsze uczelniane akty, w tym zarządzenie nr 50 rektora UW z 10 marca 2020 roku.

Literary Encyclopedia

Nauka: biblioteka

Otwarty dostęp do końca czerwca (logowanie poprzez nr karty bibliotecznej i hasło do konta bibliotecznego)

Samhain - the Irish origins of Halloween

Nauka: wykłady otwarte

W zakładce podcasty umieściliśmy nagrania z wydarzenia Samhain organizowanego przez Ambasadę Irlandii. Jonny Dillon, gość specjalny, przedstawił początki Halloween - jak pierwotnie było obchodzone w Irlandii, a także jak ta folklorystyczna tradycja stała się znana na całym świecie. Wydarzenie odbyło się 23 października 2019 roku w Pałacu Tyszkiewiczów i było współorganizowane przez Instytut Anglistyki

Bloomsbury Digital Resources - otwarty dostęp do 31 maja

Nauka: biblioteka

Kolekcje z otwartym dostępem (logowanie poprzez nr karty bibliotecznej i hasło do konta bibliotecznego):

Wiadomość rektora do członków społeczności UW (video)

Sprawy organizacyjne

Społeczność Uniwersytetu Warszawskiego zareagowała na zaistniałą sytuację odpowiedzialnie, szybko i z dużym zaangażowaniem, mając na względzie przede wszystkim bezpieczeństwo oraz zachowanie możliwie najlepszych warunków studiowania i pracy. Kształcenie, badania naukowe, jak i innego rodzaju uniwersytecka działalność na rzecz otoczenia społecznego są teraz szczególnie istotne.

O obecnych i przyszłych wyzwaniach, a także sposobach radzenia sobie z nimi przez Uniwersytet mówi prof. Marcin Pałys, rektor UW, w materiale wideo skierowanym do studentów, doktorantów oraz pracowników uczelni.

Aktualizowane: Zamknięcie sekretariatów IA

Sprawy organizacyjne

W związku z Zarządzeniem nr 60 Rektora UW z 26 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia obowiązku pracy na terenie Uczelni w związku z zapobiegania rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19, uprzejmie informujemy, że wszystkie sekretariaty Instytutu Anglistyki są zamknięte do 10 kwietnia. Budynek na Hożej 69 pozostanie zamknięty.

Informacje dotyczące pracy w następnych tygodniach będą podane w późniejszym terminie – prosimy o śledzenie komunikatów na stronie IA.

Covid-19: Aktualne informacje dot. UW

Sprawy organizacyjne

W związku z obowiązującymi obecnie na Uniwersytecie Warszawskim zarządzeniami oraz decyzjami władz publicznych mającymi na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa, uczelnia funkcjonuje w zmienionym trybie.

Biblioteka IA - zmiany w organizacji pracy

Nauka: biblioteka

Informacje dla czytelników dotyczące okresu odwołanych zajęć (do 14 kwietnia 2020).

Obowiązkowe szkolenie POWI

Sprawy organizacyjne

Szkolenie POWI (podstawy ochrony własności intelektualnej) w języku angielskim dla studentów zagranicznych I roku studiów I i II stopnia odbędzie się 03 kwietnia 2020 (piątek) o 16.30 w auli 335. Szkolenie potrwa około trzech godzin.

Obowiązkowe szkolenie POWI dla studentów I roku studiów I stopnia i wszystkich innych studentów, którzy jeszcze nie zaliczyli przedmiotu, odbędzie się 24 kwietnia 2020 (piątek) o 17.00 w auli 335. Szkolenie potrwa około trzech godzin.

Zarządzenie Rektora UW z 10 marca 2020 r.

Sprawy organizacyjne

Prosimy o zapoznanie się z Zarządzeniem Rektora UW z 10 marca 2020 r. w sprawie zapobiegania rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19 wśród społeczności UW.

Zarządzenie dotyczy m.in.:

Strona 1 z 4.