Dlaczego warto u nas studiować?

Film promocyjny zrealizowało MEDIA MONKEYS STUDIO

Nie ma drugiego języka, który tak jak angielski otwierałby setki milionów drzwi na całym świecie. Znajomość angielskiego daje dostęp do najciekawszych osiągnięć światowej kultury, literatury, nauki i gospodarki. Dzięki studiom w Instytucie Anglistyki Uniwersytetu Warszawskiego nie tylko udoskonalisz znajomość języka angielskiego, ale też pogłębisz wiedzę, rozwiniesz umiejętności i odkryjesz nowe fascynacje.

Nasz jedyny w Polsce system kursów (zajęć fakultatywnych) daje swobodę i elastyczność w kształtowaniu studiów zgodnie z osobistymi zainteresowaniami. Anglistyka to nie tylko dzieła Szekspira, historia Stanów Zjednoczonych czy ćwiczenia z gramatyki – znajdziesz u nas także m.in. zajęcia na temat literatury współczesnej (włączając fantasy), tłumaczenia różnych typów tekstów (od tekstów specjalistycznych po sztuki teatralne i komiksy), historii i współczesnych wariantów języka angielskiego, nowoczesnych metod nauczania języka i najważniejszych zagadnień współczesnej kultury anglosaskiej.


Zajrzyj na nasz profil na facebooku, gdzie wrzucamy ciekawostki na temat języka angielskiego oraz kultur i literatur anglojęzycznych.


Będziesz studiować w Warszawie - niezwykle dynamicznym mieście, w którym nasi studenci mają ułatwiony dostęp do staży, wyjazdów i wymian międzynarodowych. Korzystają też z wielu ułatwień, w tym stypendiów za wyniki w nauce i socjalnych, a także bezpłatnej opieki medycznej i zajęć fitness prowadzonych przez specjalistów z uczelnianego Studium Wychowania Fizycznego i Sportu.

Instytut Anglistyki UW mieści się w zabytkowym gmachu w samym centrum miasta, w świetnie skomunikowanej okolicy pełnej modnych restauracji i kawiarni, parków, zabytkowych kamienic i turystycznych atrakcji.

Studiuj anglistykę w stolicy i pozwól, żeby świat stanął przed Tobą otworem!

Studiując w naszym Instytucie, wybierasz kierunek wyróżniony w światowym rankingu uczelni QS Top University Ranking, który co roku ocenia programy studiów na całym świecie. W tegorocznej edycji ocenie poddano ponad 10 tys. programów prowadzonych przez ok. 3000 uczelni na całym świecie. Dla każdego z kierunków studiów wybrano 200 najlepszych programów: Uniwersytet Warszawski wypadł najlepiej z polskich uczelni, uzyskując wyróżnienie dla siedmiu kierunków studiów, w tym dla nas - filologii angielskiej. Quaquarelli Symmonds World University Ranking (QS) jest jednym z trzech najważniejszych rankingów na świecie, obok Times Higher Education World University Ranking (THE) oraz Academic Ranking of World Universities (ARWU, zw. rankingiem szanghajskim).

W 2015 roku ranking Perspektyw umieścił Uniwersytet Warszawski na pierwszym miejscu w Polsce w kategorii "Filologie, języki obce i językoznawstwo" (i wielu innych) - jako największy instytut Wydziału Neofilologii mamy swój udział w tym sukcesie. 

Kliknij i przeczytaj o sukcesie Uniwersytetu Warszawskiego i naszym albo zobacz naszą pozycję w rankingu w Polsce


W naszym Instytucie działa wiele studenckich kół naukowych. Studencka trupa teatralna The Cheerful Hamletsw ostatnich kilkunastu latach występowała na scenach wielu teatrów i prezentowała się na różnych imprezach i festiwalach (zajrzyj na kanał Hamletów na youtube). Możesz też przeczytać o naszych Hamletach w prasie - klik!

Studenckie koło przekładu literackiego Book to World dokonało przekładu dwóch tomów opowiadań Oscara Wilde'a, które już ukazały się drukiem.

Drugie koło tłumaczeniowe, Translate It! zajmuje się przekładem z punktu widzenia naukowego, m.in. zorganizowało własną konferencję naukową. Działa u nas kilka kół poświęconych różnym gatunkom i okresom literackim - jest koło miłośników literatury fantasy, mediewistów, wielbicieli komiksów (Sekcja Literatury Graficznej).

Swoje koła mają też kulturoznawcy - prężnie działają m.in. Sekcja Brytyjska oraz Sekcja Amerykańska, a także filmowe koło dyskusyjne. 

Nasi studenci opracowali darmowy i ogólnodostępny kurs na platformie Memrise, który pozwala szybko i przyjemnie nauczyć się niemal tysiąca naturalnych zwrotów i idiomów angielskich wraz z wymową (polecamy - wypróbuj!).

  

Osoby zainteresowane językoznawstwem i językiem angielskim na świecie spotykają się w grupie Linguists in The Making, a także w nowo powstałej grupie z zacięciem naukowym, The Flying School of Linguistics Applied.

Koła są tworzone przez samych studentów i co roku pojawiają się nowe. Jeśli masz pasję, którą chcesz się dzielić z innymi, możesz założyć własne koło.


Kliknij tutaj, żeby poczytać o naszym sukcesie w prestiżowym konkursie tłumaczeniowym Tłumacze na start, w którym nasi studenci zajęli pierwsze i trzecie miejsce wśród niemal 200 uczestników.


W Instytucie Anglistyki Uniwersytetu Warszawskiego pracuje niemal stu pracowników naukowych fascynujących się językiem angielskim z jego intrygującą historią, bogatą literaturą i znaną na całym świecie kulturą. Pracownicy i doktoranci Instytutu Anglistyki UW prowadzą badania naukowe, których wyniki regularnie prezentują na międzynarodowych konferencjach oraz w książkach i artykułach naukowych.

Jesteśmy ludźmi z pasją: na XVIII Festiwalu Nauki w 2014 roku nasi pracownicy i doktoranci zaoferowali ponad dwadzieścia lekcji, warsztatów i prezentacji - więcej niż jakakolwiek inna jednostka naukowa lub dydaktyczna w Warszawie.

Ponieważ nasze studia opierają się na systemie autorskich zajęć tematycznych ("kursów") opracowywanych przez naszych pracowników, każde zajęcia, które wybierzesz, będą prowadzone przez specjalistów z danej dziedziny.


Tu znajdziesz krótkie opisy osiągnięć naszych pracowników oraz ich pasji badawczych.


Jeśli interesują Cię studia w Instytucie Anglistyki UW, tu zapoznasz się z zasadami rekrutacji.