IAmP - The Institute of English Studies Podcast

Odcinek 7

Gościem Bartosza Lutostańskiego jest Agnieszka Słodownik z portalu Dwutygodnik.com. Tematem odcinka są podcasty: ich historia i możliwa przyszłość.

Muzyka: WCZASY

Odcinek 6

Bartosz Lutostański rozmawia z Anną Pochmarą o wyborach prezydenckich USA, serii wykładów Amercian Studies Encounters, oraz o dwóch projektach książkowych gościni podcastu.


Odcinek 5

Bartosz Lutostański rozmawia z Mirosławem Aleksanderem Miernikiem o reprezentacjach kryzysu finansowego 2007/2008 we współczesnej amerykańskiej literaturze i muzyce.

Muzyka: WCZASY


Odcinek 4

W tym odcinku IAmP Bartosz Lutostański rozmawia z Ewą Łuczak o ruchu Black Lives Matter.


Odcinek 3

W tym odcinku IAmP Bartosz Lutostański rozmawia z Klaudią Łączyńską o doświadczeniu czytania w trakcie pandemii, jak również o projekcie Digital Theatre.


Odcinek 2

W kolejnym odcinku podcastu Instytutu Anglistyki Bartosz Lutostański rozmawia z Maciejem Rosińskim o metaforach w polityce i nauce.


Odcinek 1

W premierowym odcinku IAmP Bartosz Lutostański rozmawia z prof. Małgorzatą Grzegorzewską na temat pomysłu kanału podcastowego w Instytucie Anglistyki UW, jej najnowszej książki oraz o międzynarodowych sukcesach Olgi Tokarczuk i Andrzeja Sapkowskiego.


Samhain - the Irish origins of Halloween

Nagrania z wydarzenia Samhain organizowanego przez Ambasadę Irlandii. Jonny Dillon, gość specjalny, przedstawił początki Halloween - jak pierwotnie było obchodzone w Irlandii, a także jak ta folklorystyczna tradycja stała się znana na całym świecie. Wydarzenie odbyło się 23 października 2019 roku w Pałacu Tyszkiewiczów i było współorganizowane przez Instytut Anglistyki (Uniwersytet Warszawski).