IESP - The Institute of English Studies Podcast

Odcinek 13

Bartosz Lutostański rozmawia z Jeanette Sautner z Ambasady Kanady.

Odcinek 12

Bartosz Lutostański rozmawia z Agnieszką Piskorską o zmianach zachodzących w komunikacji pod wpływem techonologii cyfrowych.


Odcinek 11

Bartosz Lutostański rozmawia z Dorotą Babilas na temat reprezentacji brytyjskiej rodziny królewskiej we współczesnej kulturze wizualnej.


Odcinek 10

Gościem Bartosza Lutostańskiego jest Anna Wojtyś, z którą romawia na temat historii języka angielskiego.


Odcinek 9

Gościem Bartosza Lutostańskiego jest Katarzyna Kociołek; tematem, moda i jej rola w kulturze i życiu codziennym.

Muzyka: WCZASY


Odcinek 8

Gościem Bartosza Lutostańskiego jest Julia Fiedorczuk. Tematem odcinka jest literatura, ekologia i kierunek badań humanistycznych - ekokrytyka.

Muzyka: WCZASY


Odcinek 7

Gościem Bartosza Lutostańskiego jest Agnieszka Słodownik z portalu Dwutygodnik.com. Tematem odcinka są podcasty: ich historia i możliwa przyszłość.

Muzyka: WCZASY


Odcinek 6

Bartosz Lutostański rozmawia z Anną Pochmarą o wyborach prezydenckich USA, serii wykładów Amercian Studies Encounters, oraz o dwóch projektach książkowych gościni podcastu.


Odcinek 5

Bartosz Lutostański rozmawia z Mirosławem Aleksanderem Miernikiem o reprezentacjach kryzysu finansowego 2007/2008 we współczesnej amerykańskiej literaturze i muzyce.

Muzyka: WCZASY


Odcinek 4

W tym odcinku IAmP Bartosz Lutostański rozmawia z Ewą Łuczak o ruchu Black Lives Matter.


Odcinek 3

W tym odcinku IAmP Bartosz Lutostański rozmawia z Klaudią Łączyńską o doświadczeniu czytania w trakcie pandemii, jak również o projekcie Digital Theatre.


Odcinek 2

W kolejnym odcinku podcastu Instytutu Anglistyki Bartosz Lutostański rozmawia z Maciejem Rosińskim o metaforach w polityce i nauce.


Odcinek 1

W premierowym odcinku IAmP Bartosz Lutostański rozmawia z prof. Małgorzatą Grzegorzewską na temat pomysłu kanału podcastowego w Instytucie Anglistyki UW, jej najnowszej książki oraz o międzynarodowych sukcesach Olgi Tokarczuk i Andrzeja Sapkowskiego.