Konferencje

Scotland in Europe - międzynarodowa konferencja, której przedmiotem jest kultura, historia, polityka, tożsamość i języki Szkocji, oraz związki Szkocji z Europą w perspektywie historycznej i współczesnej. Organizowana co dwa lata.

From Queen Anne to Queen Victoria: Readings in 18th and 19th Century British Literature and Culture - organizowana co dwa lata międzynarodowa interdyscyplinarna konferencja, której przedmiotem jest literatura i kultura brytyjska wieków XVIII i XIX w perspektywie historycznej i współczesnej.

Redefining Australia and New Zealand - organizowana co dwa lata konferencja poświęcona badaniom nad historią i kulturą Australii i Nowej Zelandii

Warsaw Literary Meetings - seria jednodniowych spotkań organizowanych przez Pracownię Ośrodka Studiów Brytyjskich na temat wybranych zagadnień literatury i kultury XVIII i XIX wieku.

Warsaw Literary Meetings Rising Stars - dwa jednodniowe spotkania w ramach WLM przeznaczone dla bardzo młodych naukowców - studentów II i III stopnia.

Światy równoległe - dwudniowa sesja poświęcona podobieństwom i różnicom między światem anglistów/humanistów i fizyków, współorganizowana z Wydziałem Fizyki UW (21-22 X 2016).