Kształcenie Nauczycieli w Instytucie Anglistyki

Informacje dla studentów st. I st. (licencjackich)                                                 

Szanowni Państwo,

zapraszamy do zapoznania się z ofertą kształcenia nauczycielskiego w ramach studiów w Instytucie Anglistyki niezależnie od kierunku. Sama ścieżka i późniejsze zdobycie uprawnień są dodatkową ofertą, poza obowiązkowym programem kształcenia; równocześnie zdobycie tych uprawnień w trakcie studiów jest znacznie prostsze (czasowo i finansowo), niż ewentualne późniejsze uzupełnianie ich na studiach podyplomowych.

Ścieżka rozpisana jest na cztery semestry:

  • może być ukończona w ramach studiów pierwszego stopnia;
  • może też być rozłożona w dłuższym czasie: rozpoczęta na studiach pierwszego stopnia, a dokończona na studiach drugiego stopnia;
  • może być w całości ukończona w ramach studiów drugiego stopnia.

Rozpisanie przedmiotów na ścieżce znajduje się w tej tabeli.

UWAGA! Zgodnie z rozporządzeniem ministerialnym, które jest podstawą kształcenia nauczycielskiego na ścieżce (patrz: Podstawy prawne, poniżej) uprawnienia do zawodu nauczyciela nabywają Państwo w momencie uzyskania tytułu magistra.

Załóżmy, że realizują Państwo całą ścieżkę na st I st, wówczas fakt ten jest odnotowany na Państwa suplemencie st I st; w momencie ukończenia st II st występują Państwo o nadania uprawnień na podstawie zapisów na suplemencie st I st i uprawnienia takie pojawiają się na suplemencie st II st.

WAŻNE! Całość kształcenia na ścieżce jest bezpłatna (tak samo zresztą jak dowolnych innych kursów na UW wykraczających poza program studiów, patrz: Regulamin Studiów na UW); jedynym warunkiem jest ukończenie w danym semestrze kursów, które się rozpoczęło (patrz: Regulamin). Ścieżkę można przerwać w dowolnym momencie. Ścieżkę można zawiesić w dowolnym momencie, a następnie kontynuować. O powyższych decyzjach proszę każdorazowo powiadamiać Pełnomocnika Dyrektora IAUW ds. kształcenia nauczycieli.

Podstawy prawne:

  • Rozporządzenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 lipca 2019 r. w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela (Dz.U. 2019 poz. 1450)
  • Uchwała nr 519 Senatu Uniwersytetu Warszawskiego z dnia 19 lutego 2020 r. w sprawie zmiany uchwały nr 414 Senatu Uniwersytetu Warszawskiego z dnia 8 maja 2019 r. w sprawie programów studiów na Uniwersytecie Warszawskim

Procedury wstępne:

1. Po zapoznaniu się z ofertą ścieżki nauczycielskiej IAUW i podjęciu decyzji o rozpoczęciu kształcenia się na ścieżce, proszę zgłosić ten fakt wypełniając deklarację i przysyłając ją w treści maila na adres: 

- email: z.mozejko@uw.edu.pl Pełnomocnik Dyrektora IAUW ds. kształcenia nauczycieli

- email: martaczyzewska@uw.edu.pl (Sekretariat Obsługi Studiów)

2. W pierwszym semestrze kształcenia uczestniczą Państwo w trzech przedmiotach (Wykład z pedagogiki, Wykład z psychologii, Emisja głosu); przedmioty te wymagają rejestracji żetonowej (żetony typu-PED)

3. Żetony typu-PED przydzielane są przez Sekretariat. Proszę o nie wystąpić pisząc na adres: martaczyzewska@uw.edu.pl

4. Żetony zostaną Państwu przydzielone w momencie rozliczenia Roku 1, gdy znajdą się Państwo na jednym z dwóch kierunków; pierwsza tura rejestracja na przedmioty nauczycielskie odbywa się zwyczajowo na UW na początku czerwca, lecz proszę się tym nie martwić, gdyż będą Państwo mieli dostęp do grup dedykowanych w drugiej turze rejestracji.

5. Wykłady są ogólnodostępne, lecz wymagają rejestracji w USOSie.

6. Emisja głosu jest oferowana w grupach dedykowanych dla naszych studentów i także wymaga rejestracji w USOSie (w drugiej turze).

W razie pytań, zachęcam do kontaktu: prof. ucz. dr hab. Zbigniew P. Możejko, Pełnomocnik Dyrektora IAUW ds. kształcenia nauczycieli.

Pełne informacje o programie i praktykach znajdują sie w sekcjach poniżej:

Zachęcam także do zapoznania się z informacjami na stronie Biura Innowacji Dydaktycznych UW:

 

                                                                                                                                             DALEJ: PRAKTYKI

                                                                                                                                      DALEJ: UPRAWNIENIA