The Fellowship of the Book

Koło naukowe zrzeszające osoby zainteresowane fantastyką i science fiction. 

Opiekun Koła Naukowego: dr. hab. Maria Błaszkiewicz

Przewodniczący Koła: Maksymilian Mrozowski

Grupa na Facebooku: https://www.facebook.com/groups/2492395887665323

Jesteśmy kołem naukowym, które zrzesza badaczy i fanów tekstów kultury z zakresu fantastyki i science fiction. Omawiamy zarówno konkretne dzieła (książki, opowiadania, fanfiki, filmy, seriale, anime itp.), jak i elementy oraz motywy z nimi związane. Zazwyczaj skupiamy się na jednym motywie lub zagadnieniu, a potem omawiamy je dogłębnie na podstawie kilku źródeł.

Nasze koło zostało oficjalnie założone w 2020 roku. Przez większą część naszej działalności, organizowaliśmy regularne spotkania on-line w każdy poniedziałek, korzystając z platformy Discord i Zoom. Obecnie spotykamy się nieco rzadziej, skupiając się na dłuższych tekstach.

Zorganizowaliśmy wykłady gościnne z prof. Małgorzatą Grzegorzewską, prof. Dominiką Oramus, prof. Marią i prof. Bartłomiejem Błaszkiewicz, oraz wieloma innymi osobami ze społeczności akademickiej. Uczestniczyliśmy również w "Nocy Anglistów", podczas której prezentowaliśmy wykłady na temat roli magii, oręża i sztuki wojennej w fantastyce (Fantasy, szuka wojenna i mediewalizm).

Jeśli interesuje cię fantastyka, science fiction, lub motywy literackie z nimi związane, dołącz do nas! Odwiedź też naszą grupę na Facebooku, aby poznać tematy poprzednich spotkań i być na bieżąco z najnowszymi informacjami.