The Cheerful Hamlets

Opiekun Koła Naukowego: dr Klaudia Łączyńska

Przewodniczący: Paulina Piórkowska

 

Anglojęzyczny teatr studencki The Cheerful Hamlets działa praktycznie nieprzerwanie od 1997 roku. Gromadzi studentów chcących rozwijać swoje pasje aktorskie, reżyserskie, scenopisarskie i okołoteatralne, którzy co roku wystawiają sztuki w języku angielskim. Dodatkowo, od 6 lat, koło prezentuje na wiosnę spektakle na festiwalu fantastyki Pyrkon w Poznaniu. Współpracuje także z ambasadą Irlandii, występując na organizowanych przez nią wieczorkach artystycznych.

Co roku w semestrze zimowym grupa organizuje przesłuchania dla kandydatów na nowych członków. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

The Cheerful Hamelts wystawia zarówno dramaty, jak i komedie. Naszą ostatnią sztuką było „The Tragedy of King Richard III” Williama Shakespeare’a – dramat opisjący dojście do władzy oraz krwawe rządy Ryszarda III, ostatniego króla z rodu Yorków zasiadającego na tronie Anglii. Spektakl w reżyserii Heleny Teleżyńskiej oraz Jakuba Kądzielskiego został wystawiony trzykrotnie, w praskim teatrze SOHO.

Nie unikamy jednak także sztuk weselszych – w semestrze zimowym 2018 roku wystawiliśmy komediową parodię filmu noir, "Kill Me, Deadly" Billa Robensa - zagadkową opowieść detektywistyczną, której akcja dzieje się w latach 40. w Los Angeles. Spektakl w reżyserii Pauliny Piórkowskiej i Ewy Zook doczekał się czterech wystawień w drugiej połowie marca 2019 - dwóch w Centrum Kultury ŁOWICKA i dwóch w Teatrze "Za Dalekim".

W ciągu ostatnich dwóch lat wystawialiśmy następujące sztuki:

semestr zimowy 2017/18:

- „Freshwater” Virginii Woolf. reż. Hela Teleżyńska. Przedstawienie odbyło się pod koniec września 2017 w Instytucie Anglistyki, w ramach konferencji From Queen Anne to Queen Victoria.

- "Suite Surrender" Michaela Mckeevera, reż. Hela Teleżyńska i Jakub Kądzielski. Spektakl został wystawiony dwukrotnie na początku marca 2018 roku na deskach Centrum Kultury ŁOWICKA oraz na Dniach Teatru NZS UW w Wolskim Centrum Kultury pod koniec marca.

semestr letni 2017/18:

- "In Love and Warcraft" Madhuri Shekar, reż. Anastazja Puhach i Jakub Kądzielski. Przedstawienie odbyło się w połowie maja, podczas XVIII edycji festiwalu fantastyki Pyrkon w Poznaniu.

- "Still Life" Noëla Cowarda, reż. Patrycja Wysokińska (obecnie studentki reżyserii warszawskiej Akademii Teatralnej). Grany przez nas na początku lipca w Centrum Kultury ŁOWICKA.

semestr zimowy 2018/19:

- "The Man from Earth" Jerome'a Bixby'ego, reż. Katarzyna Syszka i Jan Ziętara. Spektakl wystawiony dwukrotnie na początku lutego 2019 roku na scenie Centrum Kultury ŁOWICKA oraz pod koniec kwietnia na XIX edycji Pyrkonu w Poznaniu.

-"Kill Me, Deadly" Billa Robensa, reż. Paulina Piórkowska i Ewa Zook. Wystąpiliśmy z nim cztery razy w drugiej połowie marca - dwukrotnie w Centrum Kultury ŁOWICKA i dwukrotnie w Teatrze "Za Dalekim".

semestr letni 2018/19:

- „The Tragedy of King Richard III” – Williama Shakespeare’a, reż. Helena Teleżyńska i Jakub Kądzielski. Cykl trzech przedstawień odbył się w lipcu roku 2019, w teatrze SOHO.

 

Znajdźcie nas na social media, gdzie wrzucamy zdjęcia, plakaty, zapowiedzi i nagrania ze sztuk!

Facebook: https://www.facebook.com/TheCheerfulHamlets

Instagram: https://instagram.com/cheerful.hamlets?igshid=j42cbvehpkkc

You Tube: www.youtube.com/user/TheCheerfulHamlets