Przewodnik dla nowych studentów 2020/2021

Nauka: warsztaty/szkolenia
Sprawy organizacyjne

Specjalnie dla studentów pierwszego roku zebraliśmy w jednym miejscu wszystkie ważne informacje o uczelni. Jak zapisać się na zajęcia? Kiedy można wyjechać na wymianę zagraniczną? Czym jest USOS, punkty ECTS, oguny i lektoraty? Na jakie wsparcie można liczyć? Przewodnik dostępny jest w wersji elektronicznej i online.

II tura rekrutacji Erasmus

Sprawy organizacyjne: stypendia

Zachęcamy studentów IA (i SFK) do aplikowania o wyjazdy Erasmus+ na zagraniczne studia częściowe w roku 2020/2021 w ramach drugiej (ogólnouniwersyteckiej) tury rekrutacji. W tym roku zostało wyjątkowo dużo wolnych miejsc w atrakcyjnych lokalizacjach. Przypominamy, że stypendium Erasmus można wykorzystać również jeśli uniwersytet goszczący oferuje wyłącznie nauczanie zdalne!

Wybory dyrekcji Instytutu Anglistyki

Sprawy organizacyjne

W wyniku wyborów przeprowadzonych w dniach 9-10 września 2020 nową dyrektorką Instytutu Anglistyki została dr hab. Agnieszka Piskorska. Serdecznie gratulujemy!

Program MOST

Sprawy organizacyjne: stypendia

Zbliża się rekrutacja na PROGRAM MOST na semestr zimowy i rok akademicki 2020/2021. Oferta kierunków udostępnianych przez Uniwersytet Warszawski na semestr zimowy lub cały rok akademicki 2020/2021 została wprowadzona do nowego systemu IRK MOST zgodnie z formularzami, które przesyłali Państwo w kwietniu tego roku.

Dyżury we wrześniu

Sprawy organizacyjne

W zakładce 'dyżury wykładowców' na bieżąco aktualizowane są terminy dyżurów w trakcie sesji wrześniowej. Ze względu na reżim sanitarny radzimy potwierdzać ewentualne spotkania na drodze mailowej.

Practical English exemptions

Sprawy organizacyjne: rejestracje/egzaminy

Let me remind you that the deadline for the submission of applications for exemption from PE classes is July 15, 2020 and that it is necessary to send me the scan of your signed application via e-mail, as I announced on June 15. Make sure that the attached 'karta przebiegu studiów' contains your C1 exam grade.

I would appreciate if you sent me your applications as soon as possible. July 15 is the last day and afterwards your applications will be rejected.

Coordinator of Practical English

Dr Wojciech Kasprzak

Teaching English in Poland

Nauka: warsztaty/szkolenia

Program Teaching English in Poland Fundacji Kościuszkowskiej w tym roku przenosi się online! W tym roku będziemy spotykać się na Facebooku, Youtubie, Zoomie i Google Meet! Od 26.06 aż do końca wakacji Fundacja będzie udostępniać webinary eksperckie dla nauczycieli i edukatorów, materiały video dla uczniów podstawówek i liceów z całej Polski, oraz zaprosi na spotkania na żywo z amerykańskimi nauczycielami.

Practical English exemptions

Dear Students,

The deadline for the submission of applications to be exempted from Practical English courses on the basis of the positive C1 exam grade is July 15, 2020. This year you write your applications in the USOS and send me their scan (with your signature). Please attach the document confirming your C1 exam grade (karta przebiegu studiów).

Coordinator of Practical English Courses,

Dr Wojciech Kasprzak

wkasprzak@uw.edu.pl

Elektroniczne składanie prac dyplomowych.

Sprawy organizacyjne

uprzejmie informujemy, że nowe Zarządzenie nr 120 Rektora UW w sprawie składania pracy dyplomowej i przeprowadzania egzaminu dyplomowego w trybie zdalnym umożliwia wyłącznie elektroniczne składanie pracy dyplomowej w APD. Dokładne wskazówki dotyczące przebiegu procesu dyplomowania mają zostać przekazane przez BSS do 10 czerwca br. Jednocześnie informujemy, że na dzisiaj nie jest określony status prac już wgranych do APD.

Zasady organizacji egzaminów językowych na UW w sesji letniej

Sprawy organizacyjne: rejestracje/egzaminy

Rada Koordynacyjna ds. Certyfikacji Biegłości Językowej UW wydała uchwałę w sprawie organizacji egzaminów z języków obcych w sesji letniej 2019/2020. W dokumencie m.in. zarekomendowano przesunięcie egzaminu na kolejny rok akademicki, o ile nie jest on obowiązkowy.