Practical English exemptions

Sprawy organizacyjne: rejestracje/egzaminy

Let me remind you that the deadline for the submission of applications for exemption from PE classes is July 15, 2020 and that it is necessary to send me the scan of your signed application via e-mail, as I announced on June 15. Make sure that the attached 'karta przebiegu studiów' contains your C1 exam grade.

I would appreciate if you sent me your applications as soon as possible. July 15 is the last day and afterwards your applications will be rejected.

Coordinator of Practical English

Dr Wojciech Kasprzak

Teaching English in Poland

Nauka: warsztaty/szkolenia

Program Teaching English in Poland Fundacji Kościuszkowskiej w tym roku przenosi się online! W tym roku będziemy spotykać się na Facebooku, Youtubie, Zoomie i Google Meet! Od 26.06 aż do końca wakacji Fundacja będzie udostępniać webinary eksperckie dla nauczycieli i edukatorów, materiały video dla uczniów podstawówek i liceów z całej Polski, oraz zaprosi na spotkania na żywo z amerykańskimi nauczycielami.

Practical English exemptions

Dear Students,

The deadline for the submission of applications to be exempted from Practical English courses on the basis of the positive C1 exam grade is July 15, 2020. This year you write your applications in the USOS and send me their scan (with your signature). Please attach the document confirming your C1 exam grade (karta przebiegu studiów).

Coordinator of Practical English Courses,

Dr Wojciech Kasprzak

wkasprzak@uw.edu.pl

Elektroniczne składanie prac dyplomowych.

Sprawy organizacyjne

uprzejmie informujemy, że nowe Zarządzenie nr 120 Rektora UW w sprawie składania pracy dyplomowej i przeprowadzania egzaminu dyplomowego w trybie zdalnym umożliwia wyłącznie elektroniczne składanie pracy dyplomowej w APD. Dokładne wskazówki dotyczące przebiegu procesu dyplomowania mają zostać przekazane przez BSS do 10 czerwca br. Jednocześnie informujemy, że na dzisiaj nie jest określony status prac już wgranych do APD.

Zasady organizacji egzaminów językowych na UW w sesji letniej

Sprawy organizacyjne: rejestracje/egzaminy

Rada Koordynacyjna ds. Certyfikacji Biegłości Językowej UW wydała uchwałę w sprawie organizacji egzaminów z języków obcych w sesji letniej 2019/2020. W dokumencie m.in. zarekomendowano przesunięcie egzaminu na kolejny rok akademicki, o ile nie jest on obowiązkowy.

Sesja zdalna: adresy e-mail

Sprawy organizacyjne: rejestracje/egzaminy

Przypominamy nauczycielom i studentom o obowiązku posiadania adresu w domenie: @uw.edu.pl w celu przeprowadzenia zaliczeń i egzaminów w trybie zdalnym. Również wszelkie prace pisemne, zaliczeniowe, etc. powinny być przesyłane za pośrednictwem maila uniwersyteckiego. Zgodnie z regulaminem UW posiadania adresu w domenie @student.uw.edu.pl jest obowiązkiem każdego studenta i należy go dopełnić żeby móc przystąpić do zaliczeń i egzaminów w trybie zdalnym.

Poniżej link do Zarządzenie Rektora nr 107 z dn. 26 maja 2020 r. (znowelizowane Rozporządzenie nr 105).

Inicjatywa ,,Dajmy zarobić studentom i doktorantom''

Sprawy organizacyjne

„Dajmy zarobić studentom i doktorantom” to inicjatywa, która powstała w odpowiedzi na wzrastające zaniepokojenie skutkami pandemii COVID-19. Sytuacja na rynku pracy już uległa zmianie. Nie pozostaje to bez wpływu na naszych studentów i doktorantów. Wielu z nich uzyskiwało dodatkowe niezbędne dochody dzięki różnym formom zatrudnienia, dziś trudnym do utrzymania czy uzyskania.

Sesja Egzaminacyjna, Lato 19/20

Sprawy organizacyjne: rejestracje/egzaminy

Na stronie pojawiły się zaktualizowane informacje dotyczące letniej sesji egzaminacyjnej.

Zarządzenia rektora UW z dnia 7 kwietnia

Sprawy organizacyjne

7 kwietnia rektor UW wydał nowe zarządzenia dotyczące zasad studiowania i pracy na Uniwersytecie Warszawskim, wprowadzonych w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się choroby COVID-19. Dokumenty zmieniają niektóre wcześniejsze uczelniane akty, w tym zarządzenie nr 50 rektora UW z 10 marca 2020 roku.

Wiadomość rektora do członków społeczności UW (video)

Sprawy organizacyjne

Społeczność Uniwersytetu Warszawskiego zareagowała na zaistniałą sytuację odpowiedzialnie, szybko i z dużym zaangażowaniem, mając na względzie przede wszystkim bezpieczeństwo oraz zachowanie możliwie najlepszych warunków studiowania i pracy. Kształcenie, badania naukowe, jak i innego rodzaju uniwersytecka działalność na rzecz otoczenia społecznego są teraz szczególnie istotne.

O obecnych i przyszłych wyzwaniach, a także sposobach radzenia sobie z nimi przez Uniwersytet mówi prof. Marcin Pałys, rektor UW, w materiale wideo skierowanym do studentów, doktorantów oraz pracowników uczelni.