Pasjonaci Edukacji - program stypendialny dla studentów

Sprawy organizacyjne: stypendia

Fundacja Polskiego Funduszu Rozwoju oraz zespół Centralnego Domu Technologii zapraszają studentów do udziału w Programie stypendialnym „Pasjonaci Edukacji”! Został on przygotowany z myślą o osobach, które chciałyby związać swoją przyszłość z nauczaniem dzieci i młodzieży, ale ze względu na trudniejszą sytuację materialną swoje marzenia odkładają w czasie lub z nich rezygnują.

Zmiany w funkcjonowaniu bibliotek UW od 15 marca 2021 r.

Nauka: biblioteka

W związku z rekomendacjami JM Rektora UW z 12 marca 2021 r., wynikającymi z rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 11…

Aktualna oferta szkoleń

Sprawy organizacyjne: pracownicze

W aktualnej ofercie dla nauczycieli akademickich przygotowaliśmy szkolenia z nowych trendów dydaktycznych, dotyczące rozwoju osobistego oraz specjalistycznych kompetencji przydatnych w prowadzeniu badań.

Filologia angielska w dziedzinowym rankingu QS World University 2021

Nauka

Quacquarelli Symonds World University Rankings (QS) to jeden z najbardziej prestiżowych rankingów na świecie. W tegorocznej edycji zestawienia dziedzinowego zostało uwzględnionych 19 programów studiów prowadzonych na Uniwersytecie Warszawskim, w tym filologia angielska.

Podziękowania dla Profesor Marii Dakowskiej

W związku z przejściem na emeryturę Pani Profesor Marii Dakowskiej, dyrekcja i pracownicy Instytutu Anglistyki składają serdeczne podziękowania za wieloletnią pracę Pani Profesor na rzecz Instytutu i Wydziału Neofilologii, a w szczególności za wkład w harmonijny rozwój tych jednostek w niełatwym czasie wprowadzania zmian w prawie dotyczącym szkolnictwa wyższego.

Pożegnanie Profesora Jerzego Limona

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Profesora Jerzego Limona, uczonego światowego formatu, pisarza, tłumacza i twórcy kultury.

Klasyka literatury elektronicznej - mgr Elżbieta Niewiadoma

Nauka: wykłady otwarte

Zachęcamy do obejrzenia wykładu pt. Klasyka literatury elektronicznej: Michael Joyce i „popołudnie, pewna historia”.

American Urban Utopias - dr hab. Aneta Dybska

Nauka: wykłady otwarte

Celem wykładu jest przedstawienie głównych koncepcji urbanistycznych, które ukształtowały myślenie o przestrzeni miejskiej Stanów Zjednoczonych w XX wieku. Wykład odbył się w ramach festiwalu nauki 2020.

Kursy w ramach Sojuszu 4EU+

Sprawy organizacyjne: rejestracje/egzaminy

Oferta dydaktyczna Uniwersytetu Mediolańskiego dla studentów uczelni partnerskich Sojuszu 4EU+ jest od dzisiaj dostępna na stronie Sojuszu. Wszystkie informacje dotyczące oferty zajęć (link do katalogu) oraz rekrutacji (terminy, przewodnik po rekrutacji oraz link do formularza online) mogą Państwo znaleźć na tej ulotce:

Folio czeka na zgłoszenia

Nauka

Zapraszamy do zgłaszania najlepszych esejów (i nie tylko) napisanych w tym lub poprzednim semestrze przez naszych studentów. Szczegóły w zakładce SUBMISSIONS – czekamy do końca lutego.