Call for papers

Nauka: konferencje

"Conflicted and divided – representations of crises in theatre, film and media"

26-27 November 2021

University of Łódź - Faculty of Philology

Department of English Studies in Drama, Theatre and Film

Karty publikacji i PBN - Nowy harmonogram wprowadzania danych.

Sprawy organizacyjne: pracownicze

Począwszy od marca, napływające karty publikacji będę przekazywane zbiorczo do wydziałowego koordynatora PBN 15 dnia każdego miesiąca. Po otrzymaniu kart, wydziałowy koordynator wpisze dane do PBN do 25 dnia każdego miesiąca. Po tym czasie pracownicy będą mogli zweryfikować czy dane zostały wprowadzone oraz zgłaszać uwagi. Karty publikacji należy przesyłać na maila: a.dolegiewicz@uw.edu.pl.

SONATA BIS – granty na nowe zespoły badawcze

Nauka

Wśród wyróżnionych w konkursie NCN znalazł się projekt dr hab. Justyny Włodarczyk: "Wyobrażenia harmonii międzygatunkowej w literaturze, filmie i innych tekstach kultury anglosaskiej, od połowy XIX do XXI wieku". Serdecznie gratulujemy!

Gratulacje!

Specjalne

Z radością informujemy, że dr hab. Agnieszka Otwinowska-Kasztelanic z Zakładu Językoznawstwa Stosowanego i Przekładoznawstwa uzyskała stanowisko profesora uczelni. Serdecznie gratulujemy!

Luty/Marzec - szkolenia dla nauczycieli akademickich

Sprawy organizacyjne: pracownicze

Aktualna oferta szkoleń. W najnowszym harmonogramie znalazły się również pierwsze szkolenia realizowane w programie IDUB.

Rekrutacja

Zachęcamy do obejrzenia materiałów multimedialnych przygotowanych przez wykładowców IA. Pod tym linkiem znajdują się m.in.:

- wykłady inauguracyjne dla studentów I roku

- podcast anglistyczny IAmP

- wykłady popularno-naukowe przygotowane na Warszawski Festiwal Nauki 2020

i inne materiały związane z Instytutem.

Konkurs "Przedsiębiorca Roku UW"

Specjalne

Konkurs „Przedsiębiorca Roku Uniwersytetu Warszawskiego” jest skierowany do pracowników, studentów i absolwentów UW zaangażowanych w prowadzenie własnej firmy.

Second Thoughts - call for papers extended

Nauka

The third issue of Second Thoughts magazine is about to happen, with the main theme of "NEW BEGINNING". What a splendid chance to make writing a text and getting it published one of your New Year's resolutions!

Daty związane z rejestracją

Sprawy organizacyjne: rejestracje/egzaminy

Rejestracja na zajęcia w IA (jednoetapowa bezpośrednio do grup) na semestr letni 2020/2021 dla studentów I i II stopnia studiów stacjonarnych i niestacjonarnych wieczorowych odbędzie się w dniach:

Tabela stawek za pracę w godzinach ponadwymiarowych

Sprawy organizacyjne: pracownicze

Stawki wynagrodzeń za pracę w godzinach ponadwymiarowych oraz stosowane do umów cywilno-prawnych płatne ze środków budżetowych i pozabudżetowych 2020/2021