Luty - szkolenia dla nauczycieli akademickich

Sprawy organizacyjne: pracownicze

Początek lutego to ostatni moment, by skorzystać ze szkoleń nt. „Zdalne egzaminy pisemne i ustne - przygotowanie do sesji” prowadzone przez dr. Michała Kozdrę, w terminach:

- 2 lutego, godz. 9:00-14:00 (rekrutacja do 1 lutego, godz. 12:00)

- 8 lutego, godz. 9:00-14:00 (rekrutacja do 4 lutego, godz. 10:00)

Gratulacje!

Specjalne

Z radością informujemy, że pani profesor Elżbieta Górska z Zakładu Języka Angielskiego uzyskała tytuł profesorski. Serdecznie gratulujemy!

Nagroda w konkursie im. Majera Bałabana

Specjalne

Laureatką konkursu organizowanego przez Żydowski Instytut Historyczny w kategorii 'prace magisterskie', została studentka IA Katarzyna Kiejrys. Nagrodzona praca dyplomowa napisana została pod kierunkiem Pani prof. dr hab. Bożenny Chylińskiej. Gratulacje!

Rada Naukowa

Sprawy organizacyjne: pracownicze

Najbliższe posiedzenie RNIA odbędzie się od 4 do 12 lutego w trybie zdalnym uproszczonym (bez wideokonferencji)

Ważna informacja dla studentów II-go stopnia.

Sprawy organizacyjne

Uprzejmie informujemy, że w semestrze letnim bieżącego roku akademickiego zostaje pilotażowo wdrożony projekt lektoratów dedykowanych dla studentów studiów II-go stopnia. Są to zajęcia fakultatywne, 30-godzinne,  na poziomie B2+ (3 pkt ECTS). Na realizację tych zajęć uprawnieni studenci otrzymali  nową pulę żetonów typu LEK2.

Rejestracja na zajęcia będzie otwarta w terminie: 08.02 – 18.02.2021. Zwracamy uwagę, że przedmiot ten (lektorat) NIE SPEŁNIA wymogów przedmiotu w języku obcym niekierunkowym na poziomie B2+.

Szkolenia PBN

W dniach:

- 19.01. (wtorek) o godz. 16:30

- 20.01. (środa) o godz. 16:30

- 22.01. (piątek) o godz. 16.30

odbędą się szkolenia online dla pracowników Wydziału przygotowane i przeprowadzone przez Wydziałowego Importera Danych Bibliograficznych p. Maję Bogajczyk, która zaprezentuje czynności, które musi wykonać każdy pracownik (takie jak zsynchronizowanie publikacji z PBN i ORCiD), aby jej/jego publikacje mogły być uznane w procesie ewaluacji oraz sposób uzupełnienia i poprawienia danych znajdujących się w systemie.

Festiwal „Imagining the future”

Nauka

Do 29 stycznia studenci, doktoranci i pracownicy uczelni Sojuszu 4EU+ mogą zgłaszać propozycje projektów na Festiwal Nauki i Kultury, który odbędzie się w czerwcu na Uniwersytecie Sorbońskim.

Szkolenia dotyczące prowadzenia egzaminów i zaliczeń na platformie Kampus-egzaminy.

Sprawy organizacyjne: pracownicze

W styczniu i lutym CKC UW zaprasza na szkolenia dotyczące prowadzenia egzaminów i zaliczeń na platformie Kampus-egzaminy. W programie znajduje się m.in.: przygotowywanie testów/quizów i zadań otwartych, udostępnianie wyników studentom, dobre praktyki.

Warto pamiętać że platforma Kampus i platforma Moodle IA działają na tyle podobnie, że szkolenia mogą być przydatne nawet jeśli nie prowadzą Państwo niczego na platformie Kampus (przyp. MR).

Szkolenia dla nauczycieli akademickich - styczeń 2021

Sprawy organizacyjne: pracownicze

Zapraszamy do udziału w szkoleniach dla etatowych nauczycieli akademickich. W styczniowej ofercie znajdą Państwo m. in. szkolenia na temat:

Students' Guide to Distance Learning at UW

Nauka: warsztaty/szkolenia
Sprawy organizacyjne

The Students' Guide has been created to support students in their online studies.