Noworoczny odcinek specjalny podcastu IAmP

Nauka

Gościem Bartosza Lutostańskiego jest Agnieszka Słodownik z portalu Dwutygodnik.com. Tematem odcinka są podcasty: ich historia i możliwa przyszłość.

Podcast IAmP - odcinek 6

Nauka

Bartosz Lutostański rozmawia z Anną Pochmarą o wyborach prezydenckich USA, serii wykładów Amercian Studies Encounters, oraz o dwóch projektach książkowych gościni podcastu.

Obowiązkowy wykład z przedmiotu ,,Podstawy Ochrony Własności Intelektualnej” (POWI)

Nauka: warsztaty/szkolenia
Sprawy organizacyjne

W dniu 11 grudnia 2020 r. (piątek) w godz. 17:00-20:00 odbędzie się za pośrednictwem platformy Zoom wykład z „Ochrony Własności Intelektualnej” dla studentów I roku studiów I stopnia, a w dniu 18 grudnia (piątek) 2020 r. w godz. 17.00-20.00 dla studentów I roku studiów II stopnia dziennych i zaocznych.

Udział studentów  w wykładzie jest obowiązkowy.

Rada dydaktyczna

Sprawy organizacyjne: pracownicze

W zakładce rady dydaktycznej pojawiły się się nowe uchwały dotyczące praktyk zawodowych i procedur antyplagiatowych.

Second Thoughts – numer drugi

Nauka

Ukazał się drugi numer czasopisma Second Thoughts, wydawanego online przez studentów i studentki naszego Instytutu. Teksty w nim zawarte są powiązane z wyzwaniami i problemami współczesnego świata. Motyw przewodni numeru to „Generation”.

Egzaminy certyfikacyjne 2020/2021

Sprawy organizacyjne: rejestracje/egzaminy

W roku akademickim 2020/2021 egzaminy certyfikacyjne z języków obcych przeprowadzane na Uniwersytecie Warszawskim będą miały formę zdalną, zarówno w części pisemnej jak i w części ustnej. Będą sprawdzały te same umiejętności, które były sprawdzane w formie stacjonarnej: słuchanie, czytanie, pisanie, mówienie oraz znajomość środków gramatyczno-leksykalnych.

Konkurs Studenckiego Ruchu Naukowego

Specjalne

Działające w IA koło naukowe Second Thoughts otrzymało wyróżnienie w konkursie Studenckiego Ruchu Naukowego w kategorii Debiut Roku 2020. Gratulacje!

Nagroda Dydaktyczna Rektora UW

Sprawy organizacyjne: pracownicze

Z radością informujemy że dr hab. Agnieszka Otwinowska-Kasztelanic otrzymała wyróżnienie w ramach Nagród Dydaktycznych UW 2020. Gratulacje!

Nowe godziny otwarcia sekretariatu

Sprawy organizacyjne

Od 9 listopada nastąpią zmiany w trybie pracy sekretariatu. Więcej informacji pod linkiem poniżej.

American Studies Encounters

Nauka

ASE to seria wykładów i warsztatów organizowanych przez amerykanistów z naszego Instytutu. Zachęcamy do obejrzenia ich nowej strony internetowej.