Podziękowania dla Profesor Marii Dakowskiej

W związku z przejściem na emeryturę Pani Profesor Marii Dakowskiej, dyrekcja i pracownicy Instytutu Anglistyki składają serdeczne podziękowania za wieloletnią pracę Pani Profesor na rzecz Instytutu i Wydziału Neofilologii, a w szczególności za wkład w harmonijny rozwój tych jednostek w niełatwym czasie wprowadzania zmian w prawie dotyczącym szkolnictwa wyższego.

Prof zw. dr hab. Maria Dakowska jest autorką licznych cenionych publikacji z zakresu dydaktyki i akwizycji języków obcych. Pełniła funkcję Przewodniczącej Rady Naukowej Instytutu Anglistyki, a następnie była Dziekanem Wydziału Neofilologii. Jej praca naukowa i organizacyjna została wyróżniona licznymi nagrodami, w tym dwukrotnie Nagrodą Rektora UW, indywidualną Nagrodą Ministra Edukacji Narodowej za pracę habilitacyjną, a także Medalem Komisji Edukacji Narodowej.