Stanowisko MNiSW w sprawie wyjazdów polskich studentów oraz naukowców do Włoch i przyjazdów włoskich studentów oraz naukowców do Polski

Sprawy organizacyjne

W związku z rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19 (zapalenie płuc spowodowane nowym koronawirusem SARS-CoV-2) we Włoszech, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego monitoruje wyjazdy polskich studentów oraz naukowców do Włoch i przyjazdy włoskich studentów oraz naukowców do Polski (w ramach wymiany międzyrządowej oraz porozumień międzyuczelnianych).

ANGLOPHONIA: HORIZONS

Nauka: konferencje

ENGLISH STUDENT CLUB X.A. is pleased to announce the fifth International Student Conference in English Studies ANGLOPHONIA: HORIZONS, which will take place FROM 7 TO 9 MAY 2020 at the FACULTY OF HUMANITIES AND SOCIAL SCIENCES IN ZAGREB, Croatia. The conference will provide a platform for young scholars (BA, MA and PhD students, graduates and scholars who have recently obtained a PhD) to discuss their works in a friendly, yet professional environment.

Nauki społeczne, OGUN

Sprawy organizacyjne

Uprzejmie informujemy, że przedmioty z dziedziny nauk społecznych należy realizować przedmiotami typu OGUN.

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 20 września 2018 do dziedziny nauk społecznych należą:

Podpinanie przedmiotów w USOS

Sprawy organizacyjne

Decyzją rektoratu w terminie od 3 do 19 lutego 2020 r. będzie możliwość podpinania przez studentów w USOSweb przedmiotów realizowanych w semestrze letnim roku akademickiego 2019/2020. Dotyczyć to będzie wszystkich przedmiotów, których nie objął mechanizm wymuszania podpięć podczas rejestracji na te przedmioty, w tym m.in. lektoratów w sytuacji, gdy student kontynuuje zajęcia językowe rozpoczęte w semestrze zimowym.

Przedmiot ogólnouniwersytecki Service Learning

Nauka: warsztaty/szkolenia
Sprawy organizacyjne: rejestracje/egzaminy

zapraszamy na przedmiot ogólnouniwersytecki Service learning - usługi oparte na innowacjach. W ramach kursu uczestnicy indywidualnie lub grupowo przygotują koncepcję innowacyjnej usługi wraz z podstawowym biznes planem.

Do wyboru są trzy ścieżki tematyczne, które mają odrębny program:

Student Essay Prize 2019

Specjalne

Tegorocznym laureatem konkursu Student Essay Prize został Lecze Paweł Chojnacki. Gratulacje!

Wybory na UW 2020

Sprawy organizacyjne

Wiosną 2020 roku na Uniwersytecie odbędą się m.in. wybory rektora uczelni na kadencję 2020-2024, a także wybory członków Senatu UW. Wcześniej odbędą się wybory członków Kolegium Elektorów, którzy wybiorą rektora. O terminach zebrań wyborczych w poszczególnych okręgach będą informowały właściwe komisje wyborcze.

Informacje dotyczące egzaminów certyfikacyjnych z języków obcych sesja zimowa 2020 r.

Uprzejmie przypominamy, że:

• rejestracja na egzaminy certyfikacyjne z języków obcych kończy się w dniu 22 stycznia 2020 o godz. 23.59. Po tym terminie nie będzie możliwości zapisania się na egzamin...

Obowiązkowe szkolenie POWI

Sprawy organizacyjne

Szkolenie POWI (Podstawy ochrony własności intelektualnej) odbędzie się w następujących terminach:

Plany na semestr letni

Sprawy organizacyjne

Na stronie pojawiły się plany na semestr letni. Plany mogą jeszcze ulegać nieznacznym zmianom.