Second Thoughts - pierwszy numer

Nauka

Second Thoughts to anglojęzyczne czasopismo kulturalne, stworzone przez studentów naszego Instytutu. Zachęcamy do czytania pierwszego numeru!

Rozszerzony dostęp do baz danych

Nauka: biblioteka

SAGE Knowledge, Taylor & Francis eBooks i inne - czasowo zwiększony darmowy dostęp do e-zasobów

Festiwal Pomiędzy 2020

Nauka: konferencje

Inaczej wyobrażaliśmy sobie festiwal, gdy w ubiegłym roku dopracowaliśmy jego temat przewodni: Kosmopolis 2020. Natura miała jednak własne plany. Zatrzymała pęd codzienności, przypominając, jak kruchym gatunkiem jesteśmy.

Zarządzenia rektora UW z dnia 7 kwietnia

Sprawy organizacyjne

7 kwietnia rektor UW wydał nowe zarządzenia dotyczące zasad studiowania i pracy na Uniwersytecie Warszawskim, wprowadzonych w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się choroby COVID-19. Dokumenty zmieniają niektóre wcześniejsze uczelniane akty, w tym zarządzenie nr 50 rektora UW z 10 marca 2020 roku.

Samhain - the Irish origins of Halloween

Nauka: wykłady otwarte

W zakładce podcasty umieściliśmy nagrania z wydarzenia Samhain organizowanego przez Ambasadę Irlandii. Jonny Dillon, gość specjalny, przedstawił początki Halloween - jak pierwotnie było obchodzone w Irlandii, a także jak ta folklorystyczna tradycja stała się znana na całym świecie. Wydarzenie odbyło się 23 października 2019 roku w Pałacu Tyszkiewiczów i było współorganizowane przez Instytut Anglistyki

Wiadomość rektora do członków społeczności UW (video)

Sprawy organizacyjne

Społeczność Uniwersytetu Warszawskiego zareagowała na zaistniałą sytuację odpowiedzialnie, szybko i z dużym zaangażowaniem, mając na względzie przede wszystkim bezpieczeństwo oraz zachowanie możliwie najlepszych warunków studiowania i pracy. Kształcenie, badania naukowe, jak i innego rodzaju uniwersytecka działalność na rzecz otoczenia społecznego są teraz szczególnie istotne.

O obecnych i przyszłych wyzwaniach, a także sposobach radzenia sobie z nimi przez Uniwersytet mówi prof. Marcin Pałys, rektor UW, w materiale wideo skierowanym do studentów, doktorantów oraz pracowników uczelni.

Aktualizowane: Zamknięcie sekretariatów IA

Sprawy organizacyjne

W związku z Zarządzeniem nr 60 Rektora UW z 26 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia obowiązku pracy na terenie Uczelni w związku z zapobiegania rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19, uprzejmie informujemy, że wszystkie sekretariaty Instytutu Anglistyki są zamknięte do 10 kwietnia. Budynek na Hożej 69 pozostanie zamknięty.

Informacje dotyczące pracy w następnych tygodniach będą podane w późniejszym terminie – prosimy o śledzenie komunikatów na stronie IA.

Covid-19: Aktualne informacje dot. UW

Sprawy organizacyjne

W związku z obowiązującymi obecnie na Uniwersytecie Warszawskim zarządzeniami oraz decyzjami władz publicznych mającymi na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa, uczelnia funkcjonuje w zmienionym trybie.

Zarządzenie Rektora UW z 10 marca 2020 r.

Sprawy organizacyjne

Prosimy o zapoznanie się z Zarządzeniem Rektora UW z 10 marca 2020 r. w sprawie zapobiegania rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19 wśród społeczności UW.

Zarządzenie dotyczy m.in.:

Pomoce dot. prowadzenia zajęć online dla pracowników i studentów

Sprawy organizacyjne

W związku z Zarządzeniem Rektora UW z 10 marca 2020 r. Centrum Kompetencji Cyfrowych UW (CKC UW) przygotowało uproszczone procedury i materiały szkoleniowe nt. organizacji nauczania on-line na ogólnouniwersyteckiej platformie e-learningowej Kampus.