Studentki anglistyki na konferencji w Worcester!

Ula Skalmowska i Kasia Jaworska brały udział w konferencji „Human | Nature: Transplantation, Liminality, and Territory” na uniwersytecie w Worcester. Zachęcamy do przeczytania o ich wyjeździe

Cześć! Jesteśmy studentkami drugiego roku studiów magisterskich w Instytucie Anglistyki. Na początku maja wybrałyśmy się do Wielkiej Brytanii, aby wziąć udział w konferencji „Human | Nature: Transplantation, Liminality, and Territory” na uniwersytecie w Worcester. Konferencja została zorganizowana przez grupę studentów wydziału humanistycznego jako element zaliczenia kursów. Co więcej, studenci nie tylko byli odpowiedzialni za część organizacyjną, byli również prelegentami. Dzień był wypełniony fascynującymi prezentacjami, które w różny sposób interpretowały znaczenie „human” oraz „nature”. Nasza prezentacja zatytuowana „On Politics in Romeo i Julia, Warsaw 1968” zamknęła konferencję. Dzień zakończyłyśmy, świętując w wiktoriańskim pubie z profesorami oraz studentami.

Podczas krótkiego pobytu w Worcester zostałyśmy też oprowadzone po miasteczku oraz budynkach uniwersytetu. Największe wrażenie wywarła na nas wizyta w archiwum Katedry, gdzie miałyśmy szansę trzymać w rękach manuskrypty datowane aż do XV wieku.

Korzystając z okazji, odwiedziłyśmy również Oxford, gdzie przeszłyśmy się po rozległych terenach Magdalen College.

Na koniec spędziłyśmy weekend w Londynie, obserwując wydarzenia związane z koronacją Króla Karola III.

Ula i Kasia