Czytelnia Biblioteki IA

Nauka: biblioteka

Biblioteka Instytutu Anglistyki zaprasza od 16 czerwca 2020 r. do Czytelni BIA.

Katarzyna Krystyna Sztyber - nabożeństwo żałobne

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 28 maja 2020 r. zmarła mgr Katarzyna Krystyna Sztyber wieloletni i zasłużony pracownik administracyjny, kierownik Dziekanatu Wydziału Neofilologii Uniwersytetu Warszawskiego w latach 1951-1996.

Elektroniczne składanie prac dyplomowych.

Sprawy organizacyjne

uprzejmie informujemy, że nowe Zarządzenie nr 120 Rektora UW w sprawie składania pracy dyplomowej i przeprowadzania egzaminu dyplomowego w trybie zdalnym umożliwia wyłącznie elektroniczne składanie pracy dyplomowej w APD. Dokładne wskazówki dotyczące przebiegu procesu dyplomowania mają zostać przekazane przez BSS do 10 czerwca br. Jednocześnie informujemy, że na dzisiaj nie jest określony status prac już wgranych do APD.

Zasady organizacji egzaminów językowych na UW w sesji letniej

Sprawy organizacyjne: rejestracje/egzaminy

Rada Koordynacyjna ds. Certyfikacji Biegłości Językowej UW wydała uchwałę w sprawie organizacji egzaminów z języków obcych w sesji letniej 2019/2020. W dokumencie m.in. zarekomendowano przesunięcie egzaminu na kolejny rok akademicki, o ile nie jest on obowiązkowy.

Sesja zdalna: adresy e-mail

Sprawy organizacyjne: rejestracje/egzaminy

Przypominamy nauczycielom i studentom o obowiązku posiadania adresu w domenie: @uw.edu.pl w celu przeprowadzenia zaliczeń i egzaminów w trybie zdalnym. Również wszelkie prace pisemne, zaliczeniowe, etc. powinny być przesyłane za pośrednictwem maila uniwersyteckiego. Zgodnie z regulaminem UW posiadania adresu w domenie @student.uw.edu.pl jest obowiązkiem każdego studenta i należy go dopełnić żeby móc przystąpić do zaliczeń i egzaminów w trybie zdalnym.

Poniżej link do Zarządzenie Rektora nr 107 z dn. 26 maja 2020 r. (znowelizowane Rozporządzenie nr 105).

Inicjatywa ,,Dajmy zarobić studentom i doktorantom''

Sprawy organizacyjne

„Dajmy zarobić studentom i doktorantom” to inicjatywa, która powstała w odpowiedzi na wzrastające zaniepokojenie skutkami pandemii COVID-19. Sytuacja na rynku pracy już uległa zmianie. Nie pozostaje to bez wpływu na naszych studentów i doktorantów. Wielu z nich uzyskiwało dodatkowe niezbędne dochody dzięki różnym formom zatrudnienia, dziś trudnym do utrzymania czy uzyskania.

Sekretariat ds. studenckich

Od 26 maja sekretariat ds. studenckich będzie czynny dla studentów we wtorki i czwartki w godz. 10.00 – 12.00

W obecnej sytuacji epidemiologicznej kontakt osobisty z pracownikami sekretariatu oraz Kierownikiem Studiów będzie możliwy po mailowym uzgodnieniu terminu (proszę krótko opisać sprawę w mailu i wysłać na adres: sekretariat.angli@uw.edu.pl) ...

Sesja Egzaminacyjna, Lato 19/20

Sprawy organizacyjne: rejestracje/egzaminy

Na stronie pojawiły się zaktualizowane informacje dotyczące letniej sesji egzaminacyjnej.

Konkurs Instytutu Metropolitalnego

Specjalne

Instytut Metropolitalny od lat zajmuje się analizą problematyki miast i metropolii w wymiarze interdyscyplinarnym. Pragniemy wyróżnić i nagrodzić najlepsze prace dyplomowe w dwóch kategoriach: (1) najlepsza praca licencjacka/inżynierska oraz (2) najlepsza praca magisterska. Mamy nadzieję, że konkurs zmotywuje młodych członków społeczności akademickiej do dalszych prac związanych z problematyką przestrzeni miejskiej.

XI Festiwal Literatury i Teatru Between.Pomiędzy

Kosmopolis 2020 to temat przewodni zbliżającej się wielkimi krokami XI edycji Festiwalu Literatury i Teatru Between.Pomiędzy. Wydarzenie w pierwszym odruchu planowano przenieść na jesień, jednak ostatecznie zapadła decyzja, aby spotkać się, jak co roku, w trzecim tygodniu maja – jedynie w nieco zmienionej formie. Ograniczenia wynikłe z nowej rzeczywistości, w której się znaleźliśmy, wymusiły na organizatorach przeniesienie festiwalu do innej przestrzeni – czyli do świata wirtualnego.