Raport BON

Nauka

Raport z badania na temat problemów studentów UW ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się podczas nauczania zdalnego w czasie COVID-19.

Episode 6 of the Hamlet Podcast

The Psycholinguistics of Multilingualism

Nauka: warsztaty/szkolenia

Wydział Neofilologii UW zaprasza do udziału w prowadzonej w języku angielskim doktoranckiej Szkole Letniej: The Psycholinguistics of Multilingualism. Szkoła letnia skierowana jest do doktorantów zainteresowanych tematyką badań nad użyciem i znajomością języków oraz wielojęzycznością. Rekrutacja zakończy się 24.06.2021.

Zajęcia w językach obcych na poziomie B2+ dla studentów II stopnia

Sprawy organizacyjne: rejestracje/egzaminy

W załączonym pliku znajduje się spis zajęć w językach obcych na poziomie B2+ dla studentów II stopnia, oferowanych przez jednostki Wydziału Neofilologii w roku 2021/22. Plik jest aktualizowany na bieżąco.

Episode 5 of The Hamlet Podcast

Nagrania z Irish Day 2021

Nauka: wykłady otwarte
Specjalne: wydarzenia

Dostępne już są nagrania wykładów z festiwalu!

Second Thoughts - 4th call for papers, reminder

Nauka

This time the theme will be “ILLUMINATION”. We welcome texts connected to this topic, but if you have a fresh text, which presents an original idea, we would be glad to consider your piece.

Doskonalenie kompetencji nauczycielskich - Klinika Kariery (II edycja)

Sprawy organizacyjne: studenckie

W związku z dużym zainteresowaniem studentów zajęciami realizowanymi w ramach Programu ZIP dla osób przygotowujących się do zawodu nauczyciela, Biuro Innowacji Dydaktycznych serdecznie zaprasza do zapoznania się z ofertą drugiej edycji warsztatów.

The Hamlet Podcast #4

Specjalne: multimedia

Shakespearean thespian or simply an actor? In this episode of The Hamlet Podcast, Jay talks with our guests Wisznia and Artur about the differences between acting in Shakespearean drama and contemporary plays. They discuss various challenges that go hand in hand with performing in plays written in the 17th century, like approaching the Early Modern English language, projecting emotions and possibilities of improvisation in case of emergency. Enjoy!

Wolontariat - Fundacja Sarigato

Sprawy organizacyjne: studenckie

Fundacja Sarigato w ramach programu Hakersi poszukuje wolontariuszy-korepetytorów którzy wesprą potrzebujące dzieciaki w nauce szkolnej.