Nowości w Bibliotece IA

Wśród nowych tytułów:
- publikacje pracowników Instytutu Anglistyki,
- najnowsza literatura z zakresu gromadzonych…

Nowe e-kolekcje

Nauka: biblioteka

- JSTOR Arts&Sciences IX-XV (dostęp czasowy do 8.11.2019)

- Cambridge University Press – książki elektroniczne

- ARTSTOR (multidyscyplinarne kolekcje grafik)

Rady naukowe dyscyplin

Sprawy organizacyjne

Trwają wybory członków 22 rad naukowych dyscyplin na UW. Zgodnie z uchwałą Uczelnianej Komisji Wyborczej mają się one zakończyć do 31 października. Ponieważ rady to zupełnie nowe organy uniwersyteckie, zachęcamy do zapoznania się z tekstem na temat rad (ich kompetencji, liczebności oraz sposobu wyłaniania) przygotowanym przez Zespół rektorski UW:

Olga Tokarczuk laureatką Nagrody Nobla w dziedzinie literatury

Nauka: biblioteka

Gratulujemy i zachęcamy do zapoznania się z jej twórczością.

Ogłoszenie o pracy w projekcie badawczym

Nauka

Wydział Neofilologii Uniwersytetu Warszawskiego poszukuje kandydatki(a) na stanowisko doktoranta / stypendysty w projekcie badawczym pt. „Repozytorium polskich przekładów dramatów Williama Shakespeare'a w XX i XXI wieku: zasoby, strategie tłumaczenia i recepcja”.

Staż tłumaczeniowy w ECB

Nauka: warsztaty/szkolenia

z przyjemnością informujmy, że Europejski Bank Centralny – instytucja unijna z siedzibą we Frankfurcie nad Menem – ogłasza nabór na staż w sekcji polskiej Działu Służb Językowych.

Welcome Point UW

Nauka: warsztaty/szkolenia

Drodzy Studenci, przygotowaliśmy dla Was w najbliższym czasie kilka interesujących spotkań i szkoleń, na które gorąco

Was zapraszamy:

Biblioteka Instytutu Anglistyki

Nauka: biblioteka

Przewodnik w 5 krokach dla studentów pierwszego roku.

Stypendia m. st. Warszawy

Sprawy organizacyjne: stypendia

Do 10 października warszawscy studenci mogą się ubiegać o Stypendium m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.

Przewodnik dla nowych studentów

Sprawy organizacyjne

1 października do grona społeczności akademickiej UW dołączą nowi studenci. Z myślą o nich powstała publikacja zawierająca najważniejsze informacje na temat uczelni.