Zajęcia OGUN dla przyszłych nauczycieli

Specjalnie dla studentów realizujących specjalność nauczycielską Biuro Innowacji Dydaktycznych uruchamia w semestrze letnim 2021/2022 ciekawe zajęcia ogólnouniwersyteckie w ramach Kliniki Kariery przyszłego nauczyciela.

Zajęcia zdalne:

• Zmaluj coś! Notatki wizualne w pracy z uczniem – (10h)
  • Zainspiruj się! Dobre praktyki wykorzystania narzędzi TIK na lekcjach – (10h)
  • Jak mówić, aby zaciekawić uczniów? O sztuce wystąpień publicznych i dobrych prezentacji – (10h)
  • Elementy prowadzenia grup wsparcia w pracy pedagoga – (20h)
  • Kompetencje psychologiczne nauczyciela/trenera – (30h)
  • Jak nauczać dwujęzycznie przedmiotów niejęzykowych? Nauczanie dwujęzyczne w teorii i praktyce – (30h)

Zajęcia stacjonarne:

• Mindfulness w pracy nauczyciela – (10h)
  • Karty animacyjne w pracy nauczyciela, wychowawcy i terapeuty – (10h)
  • (NIE)stracona godzina wychowawcza – zintegrowana klasa (gry i zabawy) – (10h)

Najważniejsze informacje:
1. Na zajęcia można zarejestrować się za pośrednictwem rejestracji żetonowej. Link: https://rejestracja.usos.uw.edu.pl/catalogue.php?rg=0000-2021L-OG-UN&group=0000-SPOL-OG
2. I tura rejestracji: od 14 grudnia 2021 r. do 30 grudnia 2021 r.; II tura rejestracji: od 27 stycznia 2022 r. do 14 marca 2022 r.
3. W zajęciach uczestniczyć mogą studenci ostatnich czterech semestrów studiów I i II stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich realizujących specjalność nauczycielską.
4. Zajęcia współfinansowane są ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach PO WER, ścieżka 3.5 i z tego powodu studenci zobowiązani są do wypełnienia dokumentacji projektowej.

Program zintegrowanych działań na rzecz rozwoju Uniwersytetu Warszawskiego jest realizowany w latach 2018-2022 i współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach programu operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Jego cel to kompleksowe wsparcie rozwoju uczelni, szczególnie w obszarze kształcenia i zmian organizacyjnych. Działania w programie, dostosowane do potrzeb społeczności akademickiej i wyzwań społeczno-gospodarczych, są skierowane do studentów, doktorantów, wykładowców, kadry zarządzającej i pracowników administracji.