Ukraińskie piątki

"Ukraińskie piątki", mają służyć przybliżeniu naszym studentom i pracownikom kultury, historii oraz języka Ukrainy.

mam ogromną przyjemność zaprosić Państwa na pierwsze spotkanie w ramach organizowanego przez Wydział Neofilologii cyklu "Ukraińskie piątki", który służyć ma przybliżeniu naszym studentom, pracownikom oraz osobom zainteresowanym kultury, historii oraz języka Ukrainy.

Spotkania organizowane są w ramach programu coolTUTOR, jednak pozostają otwarte dla wszystkich chętnych. Program obejmuje cykl sześciu spotkań, od 8 kwietnia do 27 maja, co piątek - z wyłączeniem świąt - w godz. 16:30-19:45.

Każdorazowo część pierwsza (16:30-18:00) poświęcona będzie wiedzy o Ukrainie, część druga (18:15-19:45) nauce podstaw języka ukraińskiego. Zajęcia odbywać będą się w języku polskim, prowadzić je będzie dr Olena Sakaliuk z Uniwersytetu w Kijowie.

Pierwsze spotkanie - po krótkim wykładzie wstępnym - utrzymane będzie w formule swobodnej rozmowy poświęconej wybranym kwestiom. Jako że nieodłącznym elementem każdej kultury jest jej kuchnia, w trakcie spotkania będzie możliwość skosztowania tradycyjnych potraw kuchni ukraińskiej.

Tym samym serdecznie zapraszam na rozmowy o Ukrainie przy ukraińskim poczęstunku w najbliższy piątek o godz. 16:30 so sali 3.014 w budynku przy ul. Dobrej 55.