Rekrutacja dla osób z Ukrainy w trybie przeniesienia

Otwarta została rekrutacja w trybie przeniesienia.

Filologia angielska - językoznawstwo (English Studies - Linguistics), Filologia angielska - literatura i kultura (English Studies - Literature and Culture), pierwszego stopnia stacjonarne

Przeniesienie tylko na I rok studiów

Zasady kwalifikacji

Podstawa kwalifikacji:pisemny test kompetencji językowych

Zakres egzaminu:

Pisemny test kompetencji językowych (język angielski) na poziomie B2 obejmujący następujące umiejętności: słuchanie, czytanie i pisanie.

UWAGA: Tryb kontynuacji jest możliwy na tym kierunku tylko na 1 roku (jest to nowy kierunek).

Terminy

Pisemny test kompetencji językowych: 6 czerwca 2022 r. Instytut Anglistyki Wydziału Neofilologii UW, ul. Hoża 69. Nr sali i godzina zostaną podane w terminie późniejszym.

Limit miejsc dostępny w danej turze: 3

Filologia angielska (English Studies) stacjonarne, pierwszego stopnia

Przeniesienie tylko na II i III rok studiów

Podstawa kwalifikacji: rozmowa kwalifikacyjna stacjonarna / zdalna

Zakres egzaminu:

Forma egzaminu: rozmowa kwalifikacyjna stacjonarna lub zdalna (o wyborze formy rozmowy - stacjonarnej lub zdalnej - decyduje kandydat).

Podstawą kwalifikacji kandydatów z Ukrainy jest analiza dotychczasowego przebiegu edukacji na poziomie uniwersyteckim pod kątem różnic programowych oraz rozmowa kwalifikacyjna w języku angielskim.

Kandydaci przedstawiają w IRK dokumenty potwierdzające dotychczasowy przebieg studiów. Komisja przeprowadza analizę dokumentów i określa stopień różnic programowych. Z kandydatami, których dorobek wykazuje największą zbieżność z programem kształcenia na kierunku filologia angielska przeprowadzana jest rozmowa kwalifikacyjna w języku angielskim. Celem rozmowy kwalifikacyjnej jest: (1) doprecyzowanie dotychczasowej ścieżki akademickiej kandydata (w tym stopnia zaawansowania pracy dyplomowej, jeśli dotyczy), (2) sprawdzenie kompetencji językowych na poziomie B2 (kontynuacja na II roku) lub B2+ (kontynuacja na III roku), oraz (3) sprawdzenie wiedzy w zakresie przedmiotów kierunkowych realizowanych w dotychczasowym kształceniu akademickim. Data egzaminu: 03.06.2022, 06.06.2022.

UWAGA: Tryb kontynuacji jest możliwy na tym kierunku tylko na 2 i 3 roku (w roku akademickim 2022/2023 kształcenie na tym kierunku będzie się odbywać tylko na 2 i na 3 roku).

Terminy

Rozmowa kwalifikacyjna: 3 czerwca 2022 r.6 czerwca 2022 r. W przypadku rozmowy stacjonarnej: Instytut Anglistyki Wydziału Neofilologii UW, ul. Hoża 69. Nr sali i godzina zostaną podane w terminie późniejszym.

Limit miejsc dostępny w danej turze: 3

Filologia angielska (English Studies), drugiego stopnia stacjonarne

Przeniesienie tylko na II rok studiów

Podstawa kwalifikacji: rozmowa kwalifikacyjna stacjonarna / zdalna

Zakres egzaminu:

Forma egzaminu: rozmowa kwalifikacyjna stacjonarna lub rozmowa kwalifikacyjna zdalna (o wyborze formy rozmowy - stacjonarnej lub zdalnej - decyduje kandydat).

Podstawą kwalifikacji kandydatów z Ukrainy jest analiza dotychczasowego przebiegu edukacji na poziomie uniwersyteckim oraz rozmowa kwalifikacyjna w języku angielskim. Kandydaci przedstawiają w IRK dokumenty potwierdzające dotychczasowy przebieg studiów. Komisja przeprowadza analizę dokumentów i określa stopień różnic programowych. Z kandydatami, których dorobek wykazuje największą zbieżność z programem kształcenia na kierunku filologia angielska przeprowadzana jest rozmowa kwalifikacyjna w języku angielskim. Celem rozmowy kwalifikacyjnej jest: (1) doprecyzowanie dotychczasowej ścieżki akademickiej kandydata (w tym stopnia zaawansowania pracy dyplomowej), (2) sprawdzenie kompetencji językowych na poziomie C1, oraz (3) sprawdzenie wiedzy w zakresie przedmiotów kierunkowych realizowanych w dotychczasowym kształceniu akademickim.

UWAGA: tryb kontynuacji jest możliwy na tym kierunku tylko na 2 roku (w roku akad. 2022/2023 nie będzie 1 roku).