Biblioteka Wydziału Neofilologii

Przewodnik w 5 krokach dla studentów pierwszego roku.

1. Zapisz się do biblioteki

zapisy są internetowe (aktywacja konta studenta UW) i wymagają jedynie utworzenia hasła do konta bibliotecznego. Po aktywacji konto działa od razu.

2. Zaloguj się na konto biblioteczne w Katalogu Bibliotek UW i e-zasobów dostępnych na stronie BUW

- login: numer karty (cyfry pod kodem kreskowym w legitymacji studenckiej, pisane bez spacji)
- hasło: utworzone podczas rejestracji

3. Zamawiaj książki

Książki należy zamawiać przez Katalog Bibliotek UW (ważne żeby miały lokalizację "Instytut Anglistyki" lub "Instytut Anglistyki. OSB") klikając w przycisk . Zamówienie jest gotowe po 1 godz. od jego złożenia i przez 5 kolejnych dni czeka w Czytelni WBN. Ważne aby składając zamówienie jako miejsce odbioru wybrać "Wydział Neofilologii".
UWAGA!!! Czytelnia BWN realizuje zamówienie tylko z miejscowego magazynu na Wydziale Neofilologii dla księgozbiorów: Instytut Anglistyki ; Instytut Anglistyki. OSB ; Instytut Germanistyki ; Instytut Iberystyki ; Instytut Romanistyki ; Katedra Hungarystyki ; Katedra Italianistyki. Nie można zamówić ksiązek do/od BUWu, innych bibliotek wydziałowych oraz Książkomatu.

4. Odwiedź Czytelnię BWN (parter w budynku Dobra 55), gdzie możesz:

- odebrać zamówione książki
- zwrócić wypożyczone książki (poza godzinami pracy Biblioteki do wrzutni znajującej się na korytarzu obok wejścia do Czytelni BWN)
- w skupieniu przeglądać notatki i uczyć się
- korzystać z zasobów elektronicznych (e-czasopism, e-książek, baz danych)
- skanować, pisać prace na komputerach bibliotecznych
- czytać komiksy, grać w planszówki

5. Zajrzyj na naszą stronę www