"Afro-pessimism: From Theory to the Mainstream" wykład Raphaëla Lamberta z Uniwersytetu Kansai

(kliknij aby powiększyć)

Projekt American Studies Encounters ma przyjemność zaprosić na wykład Raphaëla Lamberta z Uniwersytetu Kansai. Wykład, zatytułowany "Afro-pessimism: From Theory to the Mainstream" , odbędzie się 13 marca 2024 r. na Dobrej 55.

Profesor Lambert mieszka w Japonii od ponad dwudziestu lat i wykłada literaturę i kulturę afroamerykańską na Wydziale Amerykańskich i Brytyjskich Studiów Kulturowych na Uniwersytecie Kansai w Osace. Publikował eseje w Journal of Modern LiteratureCritique: Studies in Contemporary Fiction i African American Review. Jego książka Narrating the Slave Trade, Theorizing Community (Brill) ukazała się w styczniu 2019 roku, a jego współautorski esej "Ralph Ellison and African American Literature in Post-World War II Japan: Making Blackness Visible" ukazał się w Global Ralph Ellison: Aesthetics and Politics Beyond US Borders (Peter Lang 2021). Obecnie współredaguje The African American Novel in the Early Twenty-First Century (Brill), a jego najnowszy esej "Translating Diversity from Ralph Ellison to Kenzaburō Ōe" ukaże się w  CLCWeb: Comparative Literature and Culture.