Maria Bylina - 24.02. br zmarła nasza Koleżanka...

24.02. br zmarła nasza Koleżanka, Pani Maria Bylina. Pracowała w Zakładzie Języka Angielskiego, przez wiele lat uczyła przedmiotów praktycznego angielskiego. Żegnamy Panią Marię i składamy kondolencje Rodzinie.

Cykl wykładów: Meetings with the Psalms and Psalters

Nauka: wykłady otwarte

Zespół Badań nad Rękopisami SIGLUM, Instytut Anglistyki UW oraz Nanovic Institute for European Studies, University of Notre Dame (US) zapraszają na cykl 9 wykładów poświęconych psałterzom i psalmom Meetings with the Psalms and Psalters. Spotkania będą odbywać się na platformie Zoom w każdy czwarty czwartek miesiąca o godz. 18:00 (CET). Seminaria są bezpłatne i otwarte dla wszystkich, ale wymagana jest rejestracja.

Językowe Targi Pracy

Nauka: warsztaty/szkolenia
Nauka: konferencje

W dniach 1-2 marca br. w budynku Dobra 55 odbędą się Językowe Targi Pracy, których Wydział Neofilologii jest współorganizatorem. Program Targów obejmuje m.in. warsztaty dla studentów rozwijające kompetencje związane z ubieganiem się o pracę i kształtowaniem kariery zawodowej.

Lektoraty prowadzone w języku angielskim

Sprawy organizacyjne: rejestracje/egzaminy

Kursy prowadzone po angielsku są stworzone z myślą o studentach obcojęzycznych, jednak zapraszamy na nie także polskojęzycznych studentów, którzy mają ochotę uczyć się obcego języka po angielsku.

Folio, Call for Papers

Nauka

Folio, nasze studenckie czasopismo akademickie, czeka na Wasze najlepsze prace napisane w tym lub poprzednim semestrze. Termin zgłoszeń upływa 28 lutego 2023.

Staż w Fulbright Poland

Sprawy organizacyjne: praktyki
Sprawy organizacyjne: studenckie

Fulbright Poland zaprasza studentki i studentów do odbycia płatnego stażu zawodowego w Komisji.

Płatny staż w Komisji Europejskiej

Sprawy organizacyjne: praktyki
Sprawy organizacyjne: studenckie

do 31 stycznia br. można aplikować na 5-miesięczny płatny staż w Komisji Europejskiej, który rozpoczynałby się w październiku 2023 r. Staż jest otwarty dla absolwentów szkół wyższych, a także dla osób studiujących co najmniej trzy lata. Jest to wspaniała okazja do zdobycia międzynarodowego doświadczenia pozwalająca jednocześnie uzyskać wgląd w procesy i politykę instytucji europejskich.

NZSA graduate award

The New Zealand Studies Association (NZSA) is pleased to announce its first graduate awards for conference attendance. The main purpose of NZSA is to stimulate, promote and co-ordinate interest in New Zealand and Pacific Studies. The Association also aims to advance scholarship and the study and teaching of the diversity of approaches and subjects within these fields.

22 Grudnia - godziny dziekańskie od 13.00

Sprawy organizacyjne

W czwartek 22 grudnia 2022 r. KJD Wydziału Neofilologii ogłasza godziny dziekańskie od godz. 13:00.

Egzaminy certyfikacyjne - sesja zimowa

Sprawy organizacyjne: rejestracje/egzaminy

Terminy rejestracji na kursy repetytoryjne oraz na egzaminy certyfikacyjne w sesji zimowej.