Stanowisko MNiSW w sprawie wyjazdów polskich studentów oraz naukowców do Włoch i przyjazdów włoskich studentów oraz naukowców do Polski

Sprawy organizacyjne

W związku z rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19 (zapalenie płuc spowodowane nowym koronawirusem SARS-CoV-2) we Włoszech, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego monitoruje wyjazdy polskich studentów oraz naukowców do Włoch i przyjazdy włoskich studentów oraz naukowców do Polski (w ramach wymiany międzyrządowej oraz porozumień międzyuczelnianych).

Nauki społeczne, OGUN

Sprawy organizacyjne

Uprzejmie informujemy, że przedmioty z dziedziny nauk społecznych należy realizować przedmiotami typu OGUN.  

 

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 20 września 2018 do dziedziny nauk społecznych należą:

Podpinanie przedmiotów w USOS

Sprawy organizacyjne

Decyzją rektoratu w terminie od 3 do 19 lutego 2020 r. będzie możliwość podpinania przez studentów w USOSweb przedmiotów realizowanych w semestrze letnim roku akademickiego 2019/2020. Dotyczyć to będzie wszystkich przedmiotów, których nie objął mechanizm wymuszania podpięć podczas rejestracji na te przedmioty, w tym m.in. lektoratów w sytuacji, gdy student kontynuuje zajęcia językowe rozpoczęte w semestrze zimowym.

Przedmiot ogólnouniwersytecki Service Learning

Nauka: warsztaty/szkolenia
Sprawy organizacyjne: rejestracje/egzaminy

zapraszamy na przedmiot ogólnouniwersytecki Service learning - usługi oparte na innowacjach. W ramach kursu uczestnicy indywidualnie lub grupowo przygotują koncepcję innowacyjnej usługi wraz z podstawowym biznes planem.

 

Do wyboru są trzy ścieżki tematyczne, które mają odrębny program:

Wybory na UW 2020

Sprawy organizacyjne

Wiosną 2020 roku na Uniwersytecie odbędą się m.in. wybory rektora uczelni na kadencję 2020-2024, a także wybory członków Senatu UW. Wcześniej odbędą się wybory członków Kolegium Elektorów, którzy wybiorą rektora. O terminach zebrań wyborczych w poszczególnych okręgach będą informowały właściwe komisje wyborcze.

Informacje dotyczące egzaminów certyfikacyjnych z języków obcych sesja zimowa 2020 r.

Sprawy organizacyjne

Uprzejmie przypominamy, że:

 

• rejestracja na egzaminy certyfikacyjne z języków obcych kończy się w dniu 22 stycznia 2020 o godz. 23.59. Po tym terminie nie będzie możliwości zapisania się na egzamin...

Obowiązkowe szkolenie POWI

Sprawy organizacyjne

Szkolenie POWI (Podstawy ochrony własności intelektualnej) odbędzie się w następujących terminach:

Plany na semestr letni

Sprawy organizacyjne

Na stronie pojawiły się plany na semestr letni. Plany mogą jeszcze ulegać nieznacznym zmianom.

Relacja ze spotkania 4EU+ na UW

Nauka: warsztaty/szkolenia
Sprawy organizacyjne

5 grudnia studenci, doktoranci i pracownicy UW wzięli udział w spotkaniu poświęconym Sojuszowi 4EU+, który ma status uniwersytetu europejskiego i łączy sześć uczelni badawczych...

Obowiązkowy kurs dla studentów I roku studiów magisterskich

Sprawy organizacyjne: rejestracje/egzaminy

Prosimy o zapoznanie się z ważną informacją dotyczącą specjalnego kursu internetowego „Prace dyplomowe w relacji z otoczeniem społeczno-gospodarczym”.