Rozszerzony dostęp do baz danych

Nauka: biblioteka

SAGE Knowledge, Taylor & Francis eBooks i inne - czasowo zwiększony darmowy dostęp do e-zasobów

Komunikat odnośnie rekrutacji

Rekrutacja

- W pierwszej połowie czerwca planujemy organizację dnia otwartego online w Instytucie Anglistyki.

- Rekrutacja nie odbędzie się w terminie planowanym pierwotnie, lecz zostanie przesunięta na termin późniejszy.

- Dalsze komunikaty będą na bieżąco pojawiały się na profilu FB oraz na naszej stronie.

Prezentacja na dzień otwarty

Rekrutacja

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami przygotowanymi na dzień otwarty UW

Dzień otwarty na UW

Rekrutacja

Już 25 kwietnia o godz. 10:00 zapraszamy na Dzień Otwarty UW Online! Podczas transmisji na fanpage'u @Uniwersytet Warszawski poznasz lepiej uczelnię oraz dowiesz się więcej o studiach i rekrutacji na UW. Dołącz do wydarzenia, by nie przegapić terminu!

Festiwal Pomiędzy 2020

Nauka: konferencje

Inaczej wyobrażaliśmy sobie festiwal, gdy w ubiegłym roku dopracowaliśmy jego temat przewodni: Kosmopolis 2020. Natura miała jednak własne plany. Zatrzymała pęd codzienności, przypominając, jak kruchym gatunkiem jesteśmy.

Zarządzenia rektora UW z dnia 7 kwietnia

Sprawy organizacyjne

7 kwietnia rektor UW wydał nowe zarządzenia dotyczące zasad studiowania i pracy na Uniwersytecie Warszawskim, wprowadzonych w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się choroby COVID-19. Dokumenty zmieniają niektóre wcześniejsze uczelniane akty, w tym zarządzenie nr 50 rektora UW z 10 marca 2020 roku.

Literary Encyclopedia

Nauka: biblioteka

Otwarty dostęp do końca czerwca (logowanie poprzez nr karty bibliotecznej i hasło do konta bibliotecznego)

Samhain - the Irish origins of Halloween

Nauka: wykłady otwarte

W zakładce podcasty umieściliśmy nagrania z wydarzenia Samhain organizowanego przez Ambasadę Irlandii. Jonny Dillon, gość specjalny, przedstawił początki Halloween - jak pierwotnie było obchodzone w Irlandii, a także jak ta folklorystyczna tradycja stała się znana na całym świecie. Wydarzenie odbyło się 23 października 2019 roku w Pałacu Tyszkiewiczów i było współorganizowane przez Instytut Anglistyki

Wiadomość rektora do członków społeczności UW (video)

Sprawy organizacyjne

Społeczność Uniwersytetu Warszawskiego zareagowała na zaistniałą sytuację odpowiedzialnie, szybko i z dużym zaangażowaniem, mając na względzie przede wszystkim bezpieczeństwo oraz zachowanie możliwie najlepszych warunków studiowania i pracy. Kształcenie, badania naukowe, jak i innego rodzaju uniwersytecka działalność na rzecz otoczenia społecznego są teraz szczególnie istotne.

O obecnych i przyszłych wyzwaniach, a także sposobach radzenia sobie z nimi przez Uniwersytet mówi prof. Marcin Pałys, rektor UW, w materiale wideo skierowanym do studentów, doktorantów oraz pracowników uczelni.

Aktualizowane: Zamknięcie sekretariatów IA

Sprawy organizacyjne

W związku z Zarządzeniem nr 60 Rektora UW z 26 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia obowiązku pracy na terenie Uczelni w związku z zapobiegania rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19, uprzejmie informujemy, że wszystkie sekretariaty Instytutu Anglistyki są zamknięte do 10 kwietnia. Budynek na Hożej 69 pozostanie zamknięty.

Informacje dotyczące pracy w następnych tygodniach będą podane w późniejszym terminie – prosimy o śledzenie komunikatów na stronie IA.