Zasady organizacji egzaminów językowych na UW w sesji letniej

Sprawy organizacyjne: rejestracje/egzaminy

Rada Koordynacyjna ds. Certyfikacji Biegłości Językowej UW wydała uchwałę w sprawie organizacji egzaminów z języków obcych w sesji letniej 2019/2020. W dokumencie m.in. zarekomendowano przesunięcie egzaminu na kolejny rok akademicki, o ile nie jest on obowiązkowy.

Sesja zdalna: adresy e-mail

Sprawy organizacyjne: rejestracje/egzaminy

Przypominamy nauczycielom i studentom o obowiązku posiadania adresu w domenie: @uw.edu.pl w celu przeprowadzenia zaliczeń i egzaminów w trybie zdalnym. Również wszelkie prace pisemne, zaliczeniowe, etc. powinny być przesyłane za pośrednictwem maila uniwersyteckiego. Zgodnie z regulaminem UW posiadania adresu w domenie @student.uw.edu.pl jest obowiązkiem każdego studenta i należy go dopełnić żeby móc przystąpić do zaliczeń i egzaminów w trybie zdalnym.

Poniżej link do Zarządzenie Rektora nr 107 z dn. 26 maja 2020 r. (znowelizowane Rozporządzenie nr 105).

Inicjatywa ,,Dajmy zarobić studentom i doktorantom''

Sprawy organizacyjne

„Dajmy zarobić studentom i doktorantom” to inicjatywa, która powstała w odpowiedzi na wzrastające zaniepokojenie skutkami pandemii COVID-19. Sytuacja na rynku pracy już uległa zmianie. Nie pozostaje to bez wpływu na naszych studentów i doktorantów. Wielu z nich uzyskiwało dodatkowe niezbędne dochody dzięki różnym formom zatrudnienia, dziś trudnym do utrzymania czy uzyskania.

Sekretariat ds. studenckich

Od 26 maja sekretariat ds. studenckich będzie czynny dla studentów we wtorki i czwartki w godz. 10.00 – 12.00

W obecnej sytuacji epidemiologicznej kontakt osobisty z pracownikami sekretariatu oraz Kierownikiem Studiów będzie możliwy po mailowym uzgodnieniu terminu (proszę krótko opisać sprawę w mailu i wysłać na adres: sekretariat.angli@uw.edu.pl) ...

Sesja Egzaminacyjna, Lato 19/20

Sprawy organizacyjne: rejestracje/egzaminy

Na stronie pojawiły się zaktualizowane informacje dotyczące letniej sesji egzaminacyjnej.

Konkurs Instytutu Metropolitalnego

Imprezy/konkursy

Instytut Metropolitalny od lat zajmuje się analizą problematyki miast i metropolii w wymiarze interdyscyplinarnym. Pragniemy wyróżnić i nagrodzić najlepsze prace dyplomowe w dwóch kategoriach: (1) najlepsza praca licencjacka/inżynierska oraz (2) najlepsza praca magisterska. Mamy nadzieję, że konkurs zmotywuje młodych członków społeczności akademickiej do dalszych prac związanych z problematyką przestrzeni miejskiej.

XI Festiwal Literatury i Teatru Between.Pomiędzy

Kosmopolis 2020 to temat przewodni zbliżającej się wielkimi krokami XI edycji Festiwalu Literatury i Teatru Between.Pomiędzy. Wydarzenie w pierwszym odruchu planowano przenieść na jesień, jednak ostatecznie zapadła decyzja, aby spotkać się, jak co roku, w trzecim tygodniu maja – jedynie w nieco zmienionej formie. Ograniczenia wynikłe z nowej rzeczywistości, w której się znaleźliśmy, wymusiły na organizatorach przeniesienie festiwalu do innej przestrzeni – czyli do świata wirtualnego.

Second Thoughts - pierwszy numer

Nauka

Second Thoughts to anglojęzyczne czasopismo kulturalne, stworzone przez studentów naszego Instytutu. Zachęcamy do czytania pierwszego numeru!

Rozszerzony dostęp do baz danych

Nauka: biblioteka

SAGE Knowledge, Taylor & Francis eBooks i inne - czasowo zwiększony darmowy dostęp do e-zasobów

Dzień otwarty na UW

Rekrutacja

Już 25 kwietnia o godz. 10:00 zapraszamy na Dzień Otwarty UW Online! Podczas transmisji na fanpage'u @Uniwersytet Warszawski poznasz lepiej uczelnię oraz dowiesz się więcej o studiach i rekrutacji na UW. Dołącz do wydarzenia, by nie przegapić terminu!